Anasayfa'ya gitmek için tıklayınız.

 

 

                                                          

İletişim
Konuk Defteri
Sık Kullanılanlara Ekle
Giriş Sayfam Yap!

            

ATATÜRK KÖŞESİ

Sendikalı Olmak
Tarihçemiz
Atasen Marşı
Temel İlkelerimiz
Tüzüğümüz
Genel Merkez
Temsilciliklerimiz

BELGELİK

PROJELERİMİZ

HUKUK DANIŞMANLIĞI

BAĞIŞ

 

 


ATASEN BASIN AÇIKLAMALARI
 

 

 

Öğretmenlere Sus Payı Değil Refah Payı Verilmelidir

 

          Eşit işe eşit ücret ve ek gösterge düzenlemesinin dışında bırakılan öğretmenlerin maaşları kamuda çalışan en düşük memur maaşı seviyesine gerilemiştir.

          Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Ek göstergelerin artırılması konusunda Maliye Bakanlığı ile ne zaman konuşsam, sayın Bakanımız hemen hesap yapıyor. 1 lira istesem, hemen 703 binle çarpıyor ve ortaya büyük rakamlar çıkıyor. Önümüzdeki yıllarda öğretmen ve öğrencilerimizi daha iyi şartlara ulaştırmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Öğretmenlerimiz en iyilere layıktır." diye konuştu.

          703 bin öğretmenin vereceği oyları dört ile çarpsak fikrinizin değişeceğinden eminiz sayın Bakan!

          Öğretmenlerin bir kısmının örgütsüz bir kısmının da yandaş olmasına güvenerek böyle konuşan zihniyete sesleniyoruz: Devletin temel ayaklarını oluşturan eğitim, adalet, güvenlik ve sağlık alanlarından en önemlisi eğitimdir. Ancak AKP iktidarı ve zihniyetinde maddi-manevi en itibarsız hale getirilen de öğretmenler olmuştur.

          Mevcut memur maaş zammı ülkemizin bu utancını düzeltmemekte tam tersine oran sabit olduğundan yüksek maaş alanlarla düşük maaş alanlar arasındaki makas daha da açılmaktadır. O nedenle öğretmenlere refah payı verilmelidir.

Atasen Genel Merkezi

 

 

My Great Web page

Facebookta Paylaş

Tweetle