Anasayfa'ya gitmek için tıklayınız.

 

 

                                                          

İletişim
Konuk Defteri
Sık Kullanılanlara Ekle
Giriş Sayfam Yap!

            

ATATÜRK KÖŞESİ

Sendikalı Olmak
Tarihçemiz
Atasen Marşı
Temel İlkelerimiz
Tüzüğümüz
Genel Merkez
Temsilciliklerimiz

BELGELİK

PROJELERİMİZ

HUKUK DANIŞMANLIĞI

BAĞIŞ

 

 


ATASEN BASIN AÇIKLAMALARI
 

 

 

Öğretmenlik Meslek Kanunu Mutlaka Çıkarılmalıdır

 

          Eğitimin uygulayıcıları olan öğretmenlerin maddi-manevi sorunlarını çözmeden dünyanın en iyi eğitim sisteminin bile başarılı olması mümkün değildir.

          Öğretmenlik mesleği anayasal ve yasal düzlemde hak ettiği noktada değildir. Öğretmenliğin bir meslek kanunu bile yoktur.

          Milli eğitim politikaları yönetmeliklerle belirlendiğinden sürekli değişmekte, Türk milli eğitimi devlet politikası haline gelememektedir.

          Her önüne gelen öğretmen unvanını kullanmakta, her önüne gelen öğretmenlik yapabilmektedir.

          Yasal boyutta bir meslek kanunu bile olmayan öğretmenlik uzmanlık gerektiren bir meslek olarak değil herhangi birinin yapabileceği bir iş olarak görülmektedir.

          En önemli sorunlardan biri olan bu konu üzerinde "kalabalık sendikaların" tek bir önerisi ve çalışması ise bulunmamaktadır.

          Atasen olarak bizim en çok önem verdiğimiz konulardan biri mesleğimizin anayasal ve yasal düzlemde tanınması ve kapsamlı bir öğretmenlik meslek kanununun çıkarılmasıdır. Bu konuyu bizden başka dillendiren bir eğitim sendikası da yoktur. Yönetmelik maddesi iptalleriyle uğraşılmaktadır. Kuşkusuz bu da bir mücadeledir ve değerlidir. Ancak kök belliyken yapraklarla uğraşılmaktadır.

Atasen Genel Merkezi

 

 

My Great Web page

Facebookta Paylaş

Tweetle