Anasayfa'ya gitmek için tıklayınız.

 

 

                                                          

İletişim
Konuk Defteri
Sık Kullanılanlara Ekle
Giriş Sayfam Yap!

            

ATATÜRK KÖŞESİ

Sendikalı Olmak
Tarihçemiz
Atasen Marşı
Temel İlkelerimiz
Tüzüğümüz
Genel Merkez
Temsilciliklerimiz

BELGELİK

PROJELERİMİZ

HUKUK DANIŞMANLIĞI

BAĞIŞ

 

 


ATASEN BASIN AÇIKLAMALARI
 

 

 

İmamdan Bozma Öğretmen Olmaz

 

          Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosunda bulunan 5 bin 360 personelin 2002-2012 yılları arasında öğretmen olarak Milli Eğitim Bakanlığına geçtiği ortaya çıkmıştır. Diyanette görev yaparken başka kurumlara geçen toplam personel sayısı ise 6 bin 302′ye ulaşmış durumdadır.

          Önce Diyanete giren İmam Hatip ve İlahiyat mezunları, daha sonra başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere İçişleri, Adalet, Sağlık, Gençlik Spor Bakanlıkları ile üniversitelere geçirilmektedir.

          AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılında 74 bin olan Diyanetin personel sayısı da bugün itibarıyla 129 bin 376′ya çıkmıştır. Bu kadroların 109 bin 799′u dolu, 19 bin 577′si ise boş bulunmaktadır.

          Diyanet İşleri Başkanlığı, 5 milyar 442 milyon liralık bütçesiyle 13 bakanlığı da geçmiş durumdadır. 2014 bütçe rakamlarına göre Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile AB Bakanlığı’nın toplam ödenek miktarı Diyanet’in bütçesine ancak ulaşabilmektedir.

          Öğretmenlik yeterliliğine ve eğitimine sahip olmayanların öğretmen olarak atanması çocuklarımızın ve gençlerimizin beyinlerinin katledilmesi demektir.
Bu yapılan öğretmenliğin manevi kişiliğine ağır bir saldırıdır. Görevi öğretmenliğin saygınlığını korumak olan eğitim sendikalarının bazılarının bu konuda açıklama bile yapmamaları bunların en büyük ayıbı ve utancıdır.

         Öğretmenlik, uzmanlık gerektiren son derece hassas bir meslektir. İmamdan bozma öğretmen olmaz.

Atasen Genel Merkezi

 

 

My Great Web page

Facebookta Paylaş

Tweetle